Apeldoorn is gestart met een nieuwe campagne onder de titel “Niemand hetzelfde, iedereen Apeldoorn”. Twintig inwoners vertellen hierin hun persoonlijke verhaal. De campagne wil laten zien hoe divers de stad is en dat verschillen juist verbinden.
In de campagne staan twintig inwoners centraal. Zij vertellen openhartig over hun achtergrond, dromen en uitdagingen. De groep is bewust divers samengesteld: jong en oud, verschillende culturen en uiteenlopende beroepen. De verhalen worden gedeeld via posters, sociale media en bijeenkomsten in de stad. Het doel is om te laten zien dat Apeldoorn een stad is waar iedereen ertoe doet. Of je hier geboren bent of later bent komen wonen, je bent onderdeel van de gemeenschap. De gemeente hoopt dat inwoners zich herkennen in de verhalen of juist nieuwsgierig worden naar anderen. De campagne laat zien dat diversiteit geen probleem hoeft te zijn maar een kracht. Door elkaar beter te leren kennen, ontstaat meer begrip en verbondenheid.
De campagne “Niemand hetzelfde, iedereen Apeldoorn” sluit aan bij de bredere visie van de gemeente om inclusie te bevorderen. Het gaat erom dat iedereen zich thuis voelt in de stad. Dit betekent aandacht voor gelijke kansen, respect en samenwerking. Burgemeester Ton Heerts benadrukte bij de start dat de verhalen laten zien hoe rijk Apeldoorn is aan mensen en talenten. “Iedereen heeft zijn eigen verhaal en samen maken we Apeldoorn tot de stad die we nu zijn.” De gemeente werkt samen met maatschappelijke organisaties om de campagne breed onder de aandacht te brengen. Ook scholen en verenigingen krijgen materiaal om het gesprek over diversiteit te voeren.
De eerste reacties op de campagne zijn positief. Inwoners waarderen dat er echte verhalen van Apeldoorners worden verteld. Sommigen herkennen zichzelf, anderen leren nieuwe kanten van hun stad kennen. Het zorgt voor meer trots en bewustzijn over de kracht van diversiteit. De komende maanden blijft de campagne zichtbaar in de stad. Daarna wordt bekeken hoe de verhalen blijvend een plek kunnen krijgen, bijvoorbeeld in tentoonstellingen of online platforms.
Voor meer nieuws kunt u Apeldoorn Nieuws toevoegen op uw social media kanalen. Ook kunt u lid worden van onze nieuwsbrief. En kunt u ons via push-meldingen op uw beeldscherm krijgen. Ook voor regionaal nieuws kunt u terecht bij de buren. Harderwijk Nieuws en Nunspeet Nieuws en Ermelo Nieuws. Adverteren kan natuurlijk ook! Adverteren op nieuwspagina op Facebook met meer dan 8500 volgers? Mail dan naar [email protected] of bel naar 06–36454332. Heb je nieuws? Mail dan naar [email protected]. Je kunt de redactie bereiken via deze mail of bel naar 06-42022831.