In Apeldoorn is een bijzonder initiatief gestart: alle inwoners die dit jaar 80 worden, ontvangen een speciale vrijheidsvlag. De vlag is bedoeld als eerbetoon aan 80 jaar vrijheid in Nederland. Het nieuws zorgt voor veel blije gezichten bij de ouderen in onze stad.
Het idee achter de vrijheidsvlag is simpel, maar krachtig: een tastbaar symbool van dankbaarheid en herinnering voor mensen die zelf de wederopbouw na de oorlog hebben meegemaakt. De vlag wordt uitgedeeld aan alle Apeldoorners die in 2025 hun 80e verjaardag vieren. Daarmee wil de gemeente deze generatie bedanken voor hun veerkracht, inzet en verhalen.
Burgemeester Ton Heerts reikte het eerste exemplaar uit aan Rien Bongers, die net 80 is geworden. “Vrijheid is niet vanzelfsprekend,” zei de burgemeester. “Deze vlag herinnert ons eraan dat we samen verantwoordelijk zijn om vrijheid te bewaren en door te geven.” De vlag is ontworpen door het Apeldoorn Burlington Comité, speciaal voor deze gelegenheid. Op de vlag staan symbolen die verwijzen naar de bevrijding van Apeldoorn op 17 april 1945 en de landelijke bevrijding op 5 mei.
De vrijheidsvlag wordt thuisbezorgd bij alle 80-jarigen. De verzending is extra bijzonder, want het inpakken is gedaan door cliënten van De Passerel. Dat is een organisatie in Apeldoorn die mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt begeleidt. Hun inzet maakt dit project nog persoonlijker en betekenisvoller.
In de brief die bij de vrijheidsvlag zit, wordt gevraagd om de vlag uit te hangen tussen 17 april en 5 mei. Maar het mag natuurlijk ook op de verjaardag zelf. Zo ontstaat er een kleurrijk straatbeeld én een gevoel van verbondenheid. Deze actie is niet alleen een mooi gebaar, maar ook een krachtig signaal. Het laat zien dat het nieuws van 80 jaar geleden nog altijd leeft in de harten van onze inwoners.
Voor meer nieuws kunt u Apeldoorn Nieuws toevoegen op uw social media kanalen. Ook kunt u lid worden van onze nieuwsbrief. En kunt u ons via push-meldingen op uw beeldscherm krijgen. Ook voor regionaal nieuws kunt u terecht bij de buren. Harderwijk Nieuws en Nunspeet Nieuws en Ermelo Nieuws. Adverteren kan natuurlijk ook! Adverteren op nieuwspagina op Facebook met meer dan 8500 volgers? Mail dan naar m.peeters@nieuws.nl of bel naar 06–36454332. Heb je nieuws? Mail dan naar apeldoorn@nieuws.nl. Je kunt de redactie bereiken via deze mail of bel naar 06-42022831.