Honderd militairen maken sponsortocht via Loenen en Beekbergen

23 sep , 21:06Nieuws
ereveld loenen
Esther Dekker
Nationaal Ereveld Loenen (archiefbeeld). Foto: Esther Dekker.
Honderd militairen van 111 Pantsergeniecompagnie maken op 29 en 30 september een sponsortocht. Iedere deelnemer legt 111 kilometer af, te voet of op de fiets. De route gaat via Nationaal Ereveld Loenen en verschillende plaatsen op de Veluwe.

Sponsortocht voor aandacht voor Oekraïne

Met de tweedaagse actie vragen de militairen aandacht voor Oekraïne en zamelen zij geld in. De tocht begint bij het Vrijheidsmuseum in Groesbeek. Aan het einde van de eerste dag komen de deelnemers aan bij Ereveld Loenen.
Op de tweede dag vertrekken zij vanuit Loenen richting de kazerne in Wezep. In de aangekondigde route worden ook Beekbergen, Vaassen, Emst, Epe en Heerde genoemd. Daarmee voert een deel van de tocht door de gemeente Apeldoorn en verder over de Veluwe.

Geschiedenis langs de route

Tijdens de sponsortocht komen de deelnemers langs meerdere historische plekken. Het vertrek bij het Vrijheidsmuseum en de tussenstop op het ereveld geven de actie een duidelijke verbinding met de geschiedenis van oorlog en vrijheid.
De opgave is voor iedere deelnemer 111 kilometer. Dat getal sluit aan bij de naam van de compagnie. Het gaat om een tocht over twee dagen; uit de aankondiging volgt niet dat alle deelnemers dezelfde vervoerswijze gebruiken of op hetzelfde moment door een dorp komen.

Nog geen tijden voor publiek

In het ontvangen bericht staan geen precieze doorkomsttijden voor Loenen en Beekbergen. Er is ook geen bevestigde openbare aanmeldmogelijkheid voor inwoners. Wie de deelnemers wil ontmoeten, kan daarom nog geen vast tijdstip aan dit bericht ontlenen.
Voor een eventuele steunactie is het verstandig eerst de officiële informatie van de organisator te controleren. Een routebericht op sociale media is op zichzelf geen bevestiging van een inzamelrekening of van toestemming om mee te rijden.

Veelgestelde vragen

Wanneer is de sponsortocht?
Op dinsdag 29 en woensdag 30 september.
Hoe ver gaan de deelnemers?
Iedere militair legt volgens de aankondiging 111 kilometer af, lopend of fietsend.
Kan ik zelf meedoen?
Er is in de ontvangen aankondiging geen openbare inschrijving voor inwoners vermeld.

Meer nieuws

Voor meer nieuws kunt u Apeldoorn Nieuws toevoegen op uw social media kanalen. Ook kunt u lid worden van onze nieuwsbrief. En kunt u ons via push-meldingen op uw beeldscherm krijgen. Ook voor regionaal nieuws kunt u terecht bij de buren: Harderwijk Nieuws, Nunspeet Nieuws, Ermelo Nieuws.
Adverteren kan natuurlijk ook! Mail naar [email protected] of bel 06–36454332. Heb je nieuws? Mail naar [email protected]. Je kunt de redactie bereiken via deze mail of via 06-42022831.
loading

Loading articles...

Loading