De Vredesweek 2026 begint zaterdag 19 september ook in Apeldoorn. In de Grote Markthof in het centrum wordt van 10.00 tot 13.00 uur de officiële opening gehouden met muziek, dans, poëzie en persoonlijke boodschappen voor vrede. De landelijke Vredesweek duurt tot en met zondag 27 september en heeft dit jaar opnieuw het thema ‘Niets doen is geen optie’.
Opening midden in het centrum van Apeldoorn
De vernieuwde Grote Markthof aan de Marktstraat, tussen café NOVA en La Bizotterie, verandert zaterdagochtend tijdelijk in een ontmoetingsplek rond vrede en verbinding. Wethouder Myrthe Kuiper spreekt tijdens de opening. Daarnaast zijn er optredens, verhalen en verschillende activiteiten.
Een van de onderdelen is een tijdelijke vredesboom. Bezoekers kunnen daar opschrijven wat zij anderen toewensen en wat zij zelf willen bijdragen aan vrede. De opening duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Deelname is gratis en aanmelden is niet nodig. De gemeente heeft voor de bijeenkomst aan de Marktstraat een evenementenvergunning verleend.
‘Niets doen is geen optie’
Het thema van de landelijke Vredesweek 2026 is ‘Niets doen is geen optie’. Vredesorganisatie PAX wil daarmee aandacht vragen voor wat mensen zelf kunnen doen om vrede en verbinding dichterbij te brengen. De landelijke Vredesweek wordt sinds 1967 georganiseerd en loopt dit jaar van 19 tot en met 27 september.
Daarbij gaat het niet alleen om oorlogen en conflicten ver weg. Ook spanningen, uitsluiting en polarisatie binnen de eigen samenleving zijn onderwerpen die tijdens de week aan bod komen. Verspreid door Nederland worden honderden lokale activiteiten georganiseerd, waaronder gesprekken, lezingen, vieringen, films en ontmoetingen.
In Apeldoorn wordt de Vredesweek sinds 2009 georganiseerd. Later in de week volgen in de stad onder meer lezingen, ontmoetingen, muziek en andere activiteiten. Omdat Apeldoorn Nieuws eerder al uitgebreid aandacht besteedde aan het volledige programma, staat bij de start van de week vooral de opening van zaterdag centraal.
Vrede begint dichtbij
De gedachte achter de Vredesweek is dat inwoners ook op kleine schaal iets kunnen bijdragen. Een gesprek voeren met iemand die anders denkt, naar elkaar luisteren of bewust contact zoeken kan volgens de organisatoren al een manier zijn om verbinding te versterken.
De opening in de Grote Markthof moet dat zaterdag zichtbaar maken. Niet met één groot debat, maar juist door inwoners bij elkaar te brengen rond muziek, verhalen en persoonlijke wensen.
Veelgestelde vragen
Wanneer begint de Vredesweek 2026?
De landelijke Vredesweek loopt van zaterdag 19 tot en met zondag 27 september 2026.
Waar is de opening in Apeldoorn?
De opening vindt plaats in de Grote Markthof aan de Marktstraat in het centrum van Apeldoorn.
Hoe laat begint het programma?
Het programma loopt zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. De toegang is gratis en aanmelden is niet nodig.
Meer nieuws
Voor meer nieuws kunt u
Apeldoorn Nieuws toevoegen
op uw social media kanalen. Ook kunt u lid worden van onze nieuwsbrief. En kunt
u ons via push-meldingen op uw beeldscherm krijgen. Ook voor regionaal nieuws
kunt u terecht bij de buren.
Harderwijk Nieuws en
Nunspeet Nieuws
en
Ermelo Nieuws.
Adverteren kan natuurlijk ook! Adverteren op nieuwspagina op Facebook met meer
dan 8500 volgers? Mail dan naar
[email protected] of bel naar
06–36454332. Heb je nieuws? Mail dan naar
[email protected]. Je kunt de
redactie bereiken via deze mail of bel naar 06-42022831.