In de eerste inschrijving hebben 30 belangstellenden zich aangemeld. Hiervan staan er 7 op de wachtlijst. Deze interesse voor een collectief zonnedak zorgt dus nu voor de komst van een 2edak met zonnepanelen. Met collectieve zonnedaken kunnen nog meer mensen gebruik maken van het gezamenlijk opwekken en gebruiken van zonne-energie.
Een collectief zonne-energie project laat bijvoorbeeld huurders meedoen. Niet iedere woningeigenaar wil zonnepanelen op zijn/haar woning, maar nu kunnen deze woningeigenaren wel profiteren van de opbrengst. Buurtstroom Sprengeloo is de eerste van een reeks collectieve zonnedaken in Apeldoorn. Zonne-energie is een schone vorm van energie. Buurtstroom Apeldoorn laat jou je eigen energie opwekken, die je ook zelf weer verbruikt. Door deze vorm komt een gebruiker is aanmerking voor de overheidsregeling Verlaag Tarief, of Postcoderoos. Het opwekken en verbruiken van je eigen energie is belastingvrij.
Buurtstroom Apeldoorn heeft inschrijvingsmogelijkheden voor zonnedaken op Foenix Molenmakershoek, Foenix Aruba en Dok Zuid. Op korte termijn kan dit ook op Het Kristal en MFC Klarenbeek. Naar alle daken>
Op z’n laatst verwacht deA dat er voldoende deelnemers zijn om het project in aanmerking te laten komen voor de provinciale subsidieregeling. In 2018 zou er dan moeten worden gestart met de bouw van de eerste collectieve zonnedaken in Apeldoorn. Naar Buurtstroom Apeldoorn>